szerda, április 28, 2010

Helyzet - kezelés felfüggesztése

Az elmúlt hetet kórházban töltöttem, mert a lázam hírtelen 40 C-ra ugrott fel és kegyetlenül rosszul voltam. Hónapok óta 37-39 C fok között mozog a testhőm, de ez most nagyon kemény volt.
A vérképem nagyon rossz, minden alkotórész a kritikus érték körül van. A transzfúzió is szóba került, de kaptam 2 hét haladékot.
Immunrendszerem szinte nincs is, ezért fertőződöm folyamatosan, ami újabb lázas állapotot generál. Ördögi kör, amiből a kezelés alatt nem tudtam kitörni. Az orvosommal közös megállapodással a 48. héten abbahagytuk a kezelést, ennek már 10 napja. Hiszem, hogy az utolsó fertőződést is legyűröm és utána megfordul a folyamat, elkezd visszatérni belém az élet !

48. heti PCR !!!!!

Sikerült !!!!!

A 48. heti PCR szerint NEGATÍV vagyok !!!! Ahogyan azt vártam is. Tudom, hogy a 6 hónap múlva esedékes vizsgálat eredménye dönti el a kezelés eredményességét, de akkor is.....
Piszok nehezen, de kibírtam és van eredménye.

Kívánom, hogy minden betegtárs érezze ezt az érzést, mert nagyon jó!

péntek, április 16, 2010

48. - utolsó szuri !

Teljesítettem, amit vállaltam ! Nem engedtem a 48-ból, ma este beadtam az utolsó szurimat.
A 72 hetes kezelési időtartamot nem vállalom, a kezelést rendkívül gyenge állapotom miatt felfüggesztjük.
Jól van ez így, eleve 48 hétre állítottam be az agyam, ezt meg is csináltam, ennyi volt bennem.
Örülök, hogy eljuthattam a mai naphoz. MEGCSINÁLTAM !

Bármit adjon is a PCR eredménye, akkor is nyertem. És nem bánom ( a sok mellékhatás és nehézség ellenére sem ) , hogy belevágtam.

Mindenkinek szívből kívánom, hogy jusson a kezelése végére és gyűjtsetek be nagyon sok NULLÁT !

Jövő héten lesz a 48. hetes kontroll, csak negatív lehetek!

Erő, türelem, kitartás !

Zazie

hétfő, április 12, 2010

Szilibinin a krónikus Hepatitis C kezelésében

Kedves Beteg Társaim!
Mikor a családorvosok lapjában ma délután elolvastam a cikket úgy éreztem pár sort ki kell hogy írja a falra. Remélem mindenki pozitívan fogadja, s nem adja fel reményét annak, hogy meggyógyulhasson!
"A máriatövs-kivonat antivirális hatását több kezeléssel is igazolták. Az eddig végzett klinikai vizsgálatokban azonban a per os -szájon át- szilimarin-kezelés eredménytelen volt HCV fertőzésben.
A Bécsi Orvostudomány Egyetemen végzett klinikai vizsgálatba olyan HCV fertőzötteket vontak be, akiknél a HCV-RNS titer csökkenés 12 hét pegilált interferon6ribavirin kombinációs kezelés után kisebb volt, mint 2 log. 16 betegnél infuziosban adtak szilibinint a pegilált interferon6ribavirin mellé. Már a 8. nap után valamennyi betegnél csökkentek a vírus számok 1,32 log értékkel, majd a kombinácios kezelés után részben megemelkedett, de 5 betegnél a 12. hetet követően 2 logos csökkenés volt. Ez azt mutatja hogy a szilibinin intravénás adása jó hatással van a vírusokra, sokkal jobb mint szájon át történő szedésnél.
Eredmény, értékelés: 1 hetes szilibinin-monoterápia elteltével a 4 csoportnál0,55-1,41-2,11-3,02 log víruscsökkentést mértek.Az ezt követő 7 napos kombinációs kezeést követően további csökkenést értek el a kiinduláshoz képest 1,63-4,16-3,69-4,85 log volt. a 15, napon 6 betegnél a vírusterhelés a kimutathatóság határ alá csökkent. A kezelés 5 hetére 8 főnél , 13 hetére 7 kezelt személy estében volt a HCV-RNS szintje <15 IU/ml. A 24, hetesre tervezett vizsgálat a cikk megírásakor még nem volt elérhető. Így hát a reménykeltő eredmények indokolják a szilibinin további vizsgálatát a kezelésben. " Dr Rédei Dóra írása alapján jegyeztem fel nektek.
Bízom benne, hogy hamarosan piacra kerül, s ez által azok is akiknek eddig nem volt hatásos a kezelés ezzel az új lehetőséggel vírus csökkenés vagy mentességet tudnak majd elérni.
Mielőbbi gyógyulást mindenkinek.

péntek, április 09, 2010

Ellenség mikroszkóp alatt

Májbetegek diétája

Májbetegségekben fokozott a vitaminigény, ezért a karotinban, A-vitaminban, B,- és C-vitaminban gazdagabb élemiszereket részesítsük előnyben a májbeteg étrendjében.

Szénhidrátból annyi szükséges, amennyi biztosítja a máj glikogén-tartalmának koncentrációját és a megfelelő energia-mennyiséget. A szénhidrátmennyiség biztosítása sokszor a beteg érvágytalansága miatt okoz nehézséget. Burgonya, rizs, levesbetétek, változatos formájú és ízű péksütemények, piskóta, méz segítségével kisebb mennyiségű étellel is lehet a szükségletet fedezni. Az édességeket kevés májbeteg szereti, a gyümölcsös tésztaféléket könnyebben el tudják fogyasztani.

A fehérjegazdagság a máj regenerációját segíti, és alkalmassá teszi a májat, hogy ellenálljon a májat károsító toxikus anyagoknak. A diétában a sovány, kötőszövetben szegény húsféléket adjuk. A tojásételek közül a lágy tojás, sült tojáslepény vagy egy-szerűen a levesben elkevert tojás adható. Tej, túró, sovány sajtok, kefir, joghurt, aludttej, turmixitalok előnyösen alkalmazhatók az étrendben.

Zsiradékként az ételek elkészítéséhez használjunk olajt, vagy főzőmargarint. A kis érkezésekhez csökkentett zsírtartalmú light margarint.

A vitaminok közül a karotin- és a C-vitamin-szükségletet a friss gyümölcsök, gyümölcslevek, saláták, színes főzelékfélék biztosítják. A sovány húsok, a tejtermékek és a tojás átlagosnál nagyobb mennyisége a fokozott B-vitamin-szükségletet biztosítja.

A napi ötszöri étkezés elősegíti, hogy egy-egy alkalommal kevesebbet, de a megfelelő mennyiséget elfogyassza a beteg.

Fontos, hogy a diéta ne legyen merev, vegyük figyelembe a beteg ízlését. Az erős fűszerek kivételével a fűszerekkel a beteg ízlésének megfelelően ízesíthetünk.

Tartsuk mindig szem előtt, hogy betegünknek hosszú ideig kell diétáznia, ezért fontos, hogy étrendjét változatosan készítsük el.

Szigorúan tilos azonban az alkoholos italok fogyasztása. Nem-csak a tömény szeszes italok, hanem a bor és a sör fogyasztása is tilos. A feketekávét és a teát, ha a beteg megszokta, fogyaszthatja.

Jó példák !

A HCV kezelésének számos mellékhatása lehet, ezek részletes ismertetése meghaladja az itteni kereteket. Ezekről kezelőorvosa fogja részletesen tájékoztatni. A saját gyakorlatomban ez mintegy 25-40 perces beszélgetés szokott lenni.
Számos mellékhatásról kell beszélni, de ez természetesen nem azt jelenti, hogy valamennyi fel is fog lépni, de a betegnek tisztában kell lennie azzal, mire számíthat, és adott esetben mit kell tennie.
Általánosságban, jóval több mint 500 beteg kezelésének tapasztalatai alapján, azt mondhatom, hogy a saját betegeim döntő többsége ugyanazt az életmódot folytatja, ugyanazt a munkát végzi a kezelés alatt is, mint előtte (és utána). Beleértve azt is, hogy télen elutazik síelni (már aki egyébként is szokott), nyáron 3-4 hétre nyaralni, akár külföldre is. Sok betegem végzett/végez fizikai munkát a kezelés alatt (is), beleértve például azt a szakembert, aki az M0-s új hídját hegesztette a kezelése alatt. Nem egy betegem külföldön dolgozik, onnan jár haza havonta kontrollra.
Persze, nem vagyunk egyformák, akadhat akit jobban megvisel a kezelés, de a végleges gyógyulás reményében a betegek döntő többsége ezt vállaja és elviseli.

Válaszolta ezt egy kérdezőnek dr Horváth Gábor Főorvos Úr (Szent János Kórház )

http://www.informed.hu/majambulancia/orvosok/horvath/

péntek, április 02, 2010

Húsvét

Mellékhatásoktól mentes szép ünnepet kívánok a kezelés alatt álló társaknak !

Zazie